Za nami Konferencja Right Music
„Muzyka w świecie biznesu”.
Bardzo dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i aktywny udział w dyskusjach! Dziękujemy również naszym prelegentom za solidną porcję muzycznej wiedzy dla obecnych na sali twórców, artystów, kompozytorów oraz producentów.
I do zobaczenia na kolejnych muzycznych wydarzeniach Right Music!
#inspireyourselfwithgoodmusic
IDEA KONFERENCJI
Tak jak zanikają granice pomiędzy państwami tak prostsze staje się szerzenie swojej twórczości w świecie online. Ideą konferencji jest zwiększenie świadomości wśród twórców muzyki na temat możliwości jakie płyną z najnowszych technologii, co pomoże zwiększyć ich aktywność na rynkach zagranicznych. Chcemy przekazać w jakiś sposób postęp technologiczny wpływa na promocję muzyki, budowanie sieci kontaktów i jakie stwarza drogi rozwoju na przyszłość.
PANEL I
| 10:00 – 11:00 |
„Licencja muzyczna – czyli o wykorzystaniu
twórczości w utworze w audio-wizualnym”
przerwa kawowa 11:00 – 11:15
PANEL II
| 11:15 – 12:45 |
„Eksport polskiej muzyki – gdzie
można szerzyć swoją twórczość?
przerwa lunchowa 12:45 – 13:15
PANEL III
|13:15 – 14:45 |
„Rywalizacja czy współpraca – o
zderzeniu technologii z muzyką”
Wpływ nowych technologii na rynek muzyczny
Artykuł 13 – Internet przeciwko zmianom: Fakty i mity
Autorka książki „Prawo autorskie w muzyce”, bloga http://prawomuzyki.pl/ oraz licznych publikacji, w których dzieli się swoją wiedzą z zakresu prawa autorskiego w ciekawy i zrozumiały sposób.
Przez cztery lata była stałą felietonistką rubryk prawnych Rzeczpospolitej, za które otrzymała nagrody i wyróżnienia w trzech kolejnych edycjach konkursu na informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej, organizowanego przez Urząd Patentowy RP (2015, 2016 i 2017 r.)
Prowadzi wykłady i szkolenia w całej Polsce.
Swoje doświadczenie w branży muzycznej, zarówno jako artysta, jak i biznesmen postanowił poświęcić zwiększeniu rozpoznawalności polskiej muzyki za granicą kierując Biurem Music Export Poland.
Absolwent Wydział Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej oraz aranżacji i kompozycji. Grał na instrumentach klawiszowych w takich zespołach jak : De Mono, Emigranci, Surzyn Band. Jako aranżer i producent współpracował z Izą Trojanowką, Majka Jeżowską, Robertem Chojnackmim, grupą VOX.
W swojej karierze współpracował z Polskim Radiem i TVP (Premie i Premiery, Muzyczna Jedynka, Europa Da się Lubić (2003-2007), Sportowiec Roku ).
Współtworzył pierwsze nowatorskie serwisy mobilne na polskim rynku, m.in.: Funny Greetings & Song Dedications czy Granie na czekanie dla Polskiej Telefonii Cyfrowej S.A.
Współpracuje ze światowymi dystrybutorami muzyki w formatach cyfrowych: Apple (iTunes, Apple Music), Google (Youtube, Google Play Music), Amazon, Spotify, Deezer, Tidal oraz z wytwórniami muzycznymi w Polsce i za granicą: na Ukrainie, we Włoszech, Niemczech oraz USA
Kompozytor i producent muzyczny działający przy produkcjach telewizyjnych, filmowych oraz na rynku gier komputerowych. Tegoroczny zdobywca prestiżowej nagrody The Hollywood Music in Media Awards za muzykę do trailera „Crossfire 2” wyprodukowanego przez Platige Image dla koreańskiego producenta gier komputerowych, Smilegate. Będzie on promował grę „Crossfire HD” na rynku azjatyckim.
Ma na swoim koncie między innymi przyznawaną przez Production Music Associacion w Santa Monica The Mark Award czy prestiżową FMF Young Talent Award. Jest także laureatem konkursu organizowanego w ramach festiwalu Transatlantyk, Young Composer Award.
Jego muzykę można usłyszeć m. in. w animacji Jakuba Grygiera, „Empsillnes”, oraz grach video i trailerach, jak choćby „Allies in War” czy „Die for Valhalla!”. Pracował także przy wielkich polskich produkcjach – serialu „Belfer” czy, najchętniej oglądanym polskim filmie ostatniej dekady, „Listach do M3”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury